Otomatik Pergola Sistemleri

Motorlu Pergola Tente Sistemleri, son yıllarda en çok kullanılan ve en çok tercih edilen tente sistemidir. Sistemin raylar üzerinde ileri geri hareket etmesinden dolayı sistem “raylı tente sistemi” olarakta adlandırılır. Sistemin, rüzgara karşı aşırı dayanıklı olması ve bununla beraber oldukça modern bir görünüme sahip olması en önemli özelliklerinden biridir. Sistem ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Özellikle ışıklı sistem, çok fazla tercih edilmektedir çünkü aydınlatma mekanlara ayrı bir şıklık katmaktadır. Sistemin bir diğer önemli özelliği ise özel bir teknoloji kullanılarak üretilen “black out” kumaştır. Bu kumaş hem yüzde yüz su geçirmez özelliğine sahip hem de güneşten gelen zararlı UV ışınlarını da yüzde yüz kesmektedir. Bunu sağlayan sistem ise kumaşın üç katlı yapıya sahip olmasıdır; iki kat özel bir PVC ve iki katın arasında siyah bir teflon mevcuttur bu sistemi uzun yıllar dayanıklı hale getirir, kullanım süresini uzatır ve alüminyum gibi sağlıklı bir ürün ile bağlantılı olarak üretilmesi sistemi tercih edilebilir hale getirmiştir. “Black out” kumaş yangın sırasında alevin ilerlemesini engelleme özelliğine sahiptir.

Motorlu Pergola ve tente sistemlerinin özellikle restoranlar, kafeler, kış bahçeleri ve evlerin teras balkonlarında kullanılmaya başlanmıştır. Bu durum dar alanların verimli şekilde kullanılmasını sağlamıştır. Bir diğer tercih sebebi ise; kira ücretlerinin yüksek olduğu yerlerde geniş alanlara ihtiyaç duyulmasından dolayı ticari yerler ve oturum için kullanılan evler bu sistemi tercih etmektedir. Sistemin uzun yıllar stabil çalışması ve çok nadir olarak arıza vermesi sistemi tercih etmeye yönelten ayrı bir etkendir. Sistemin fiyatının uygun olması ve uygun ödeme koşulları sisteme olan talebi arttırmıştır.

Pergola – Tente Sistemleri, uzaktan kumandayla açılır ve kapanır sistemlerdir. Fakat bunun yerine yanlış olsa da bazı yerlerde otomatik tente sistemi veya otomatik pergola sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemde kullanılan ışık; gün ışığı, beyaz ışık veya düz ledlerle sağlanabilir. Sistem, ışıksız da çalışabilmektedir, fakat tercihen ışıklı olması görsel olarak sisteme daha güzel bir görünüm kazandırır.

YAY TEKNİK

Firmamız kepenk sistemleri, panjur sistemleri, kapı sistemleri, otomatik pergola ve diğer alanlarda 1983 yılından bu yana çalışmalarına devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini prensip edinerek, uzman ve güleryüzlü personelimiz ile birlikte satış, üretim, montaj, servis ve diğer konularda siz müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Tüm Hakları Saklıdır 2023 Yay Teknik